Zasady zdrowej diety

Zasady zdrowej diety

Przeglądasz codziennie internet i kobiece magazyny w poszukiwaniu idealnego sposobu żywienia, który zapewni ci zdrowie oraz idealną sylwetkę. Nadwaga dokucza obecnie coraz większej ilości osób. Jak powinna wyglądać idealna dieta? Jest kilka prostych zasad, którymi warto kierować się przy komponowaniu naszego jadłospisu.

Najważniejsze w cateringu dietetycznym jest ilość posiłków. Warto zjadać kilka mniejszych porcji, zamiast dwóch czy trzech większych. Pozwoli to uniknąć głodu i podjadaniu między kolejnymi posiłkami, a także zapobiegnie skokom cukru we krwi oraz spadkom energii. Najlepiej jest zjadać śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz lekką kolację.

Zdrowa dieta powinna opierać się na dużej ilości warzyw owoców, które są kopalnią witamin i minerałów. Najlepiej zjadać je w formie jak najmniej przetworzonej.

Można przyrządzać sobie pyszne desery, bardzo zdrowe koktajle, sycące zupy czy orzeźwiające chłodniki.

Nadwaga z pewnością nie będzie nam grozić, jeśli ograniczymy tłuszcz zwierzęcy. Unikajmy jak ognia większych ilości masła, smalcu, boczku i innych tłustych kawałków mięs. Samo mięso warto jadać nie częściej, niż kilka razy w tygodniu. Wybierajmy chude kawałki, takie jak pierś z kurczaka, indyka czy bardzo chudą wieprzowinę.

Podsumowując

Zdrowa dieta może być przyjemnością, jeśli zadbany o zróżnicowane oraz smaczne menu, bogate we wszystkie potrzebne nam składniki.