Co jeść żeby schudnąć?

Co jeść żeby schudnąć?

Często zastanawiamy się, dlaczego nie chudniemy mimo tego, że wydaje się nam, że jemy mniej? Owszem, nie jest to zdrowa żywność. Zdarza się nam podjadać wieczorami i częściej niż raz w miesiąca zamawiać „śmieciowe” jedzenie. Chcielibyśmy uniknąć diety, dlatego sami siebie pytamy jak schudnąć? Czy naprawdę musi być to takie trudne?

Wszystko zależy od tego ile ważymy. Warto w tym przypadku obliczyć swój wskaźnik BMI i dowiedzieć się, czy mamy lekką nadwagę, a może to już chorobliwa otyłość. Kupując same takie produkty często nie mamy pojęcia o zdrowej żywności. Nauka tego ile co zawiera jest czasochłonna. Lepiej iść tu na skróty i wyszukać w sieci dietetyczne przepisy lub bardzo dobra dieta pudełkowa na terenie warszawy – pod tym hasłem znajdziemy mnóstwo ciekawych pomysłów nie tylko na obiad, ale również śniadanie i kolację. Możemy zauważyć, że często zmiany nie muszą być bardzo drastyczne. Wystarczą małe poprawki. Dodatkowo przeglądając owe przepisy kulinarne widzimy, że oprócz żywności samej w sobie ważne są też porcje.

nadmiar szkodzi - zdrowa zywnosc

Nadmiar szkodzi

Bądźmy świadomi tego, że wszystko w nadmiarze szkodzi, nawet zdrowa żywność. Jeśli mielibyśmy odpowiedź co jeść żeby schudnąć, odpowiemy, że wszystko co znajduje się w worku ze zdrową żywność. Ważne, byśmy nie jedli tego samego przez cały tydzień czy miesiąc. Posiłki muszą być różnorodne. I co najważniejsze wyeliminujmy z naszej diety niezdrowe przekąski. To one pchają nas do otyłości. Podjadanie to najczęstsza przyczyna naszej nadwagi. Dlatego jeśli czujemy jakikolwiek głów zdecydujmy się na koktajl czy garść orzeszków.

Dodaj komentarz